Tatra 613

Tatra Ecorra Sport V8 na okruzích
Tatrovák 4/2006Tatra 603 team bratří Hajduškových s Tatrou Ecorra Sport V8 letos úspěšně vstoupil do sezóny Mezinárodního mistrovství České republiky závodů automobilů na okruzích. První závod se jel již tradičně na Masarykově okruhu v Brně (29. a 30. dubna) a dokonale otestoval repasovaný osmiválec vozu. Šesté místo ve vytrvalostním závodě v poli renomovaných značek jako Porsche, Ferrari, Audi či BMW bylo dobrým začátkem.

Další závody se jely na Autodromu v Mostě (13. a 14. května) a týmu přinesly celkově páté místo ve vytrvalostním závodě a sedmé místo v krátkodobém sprintu, ve kterém startoval Zdeněk. Jinak se za volantem v průběhu závodů střídali bratři Stanislav a Zdeněk.

V červnovém závodu na autodromu v Mostě (10. a 11. června) se Standovi i Zdeňkovi za volantem Ecorry mimořádně dařilo a ve 3hodinovém vytrvalostním závodu obsadila výrobné 3. místo, ve sprintu na 13 kol pak 5. pořadí.

Před příštím závodem MM ČR na okruhu, který se pojede v Mostu o víkendu 12. a 13. srpna, se tým bratří Hajduškových zúčastní norské rallye Trondelag se svým druhým závodním vozem - historickou Tatrou T2 603 B5.

(ebo)


Přidáno: 9.5.2008