Tatra 613

Výstava automobilů, motocyklů a příslušenství v Klatovech 1971
Svět motorů č. 29/1971


Tatra 613

Ve spolupráci s Pošumavským automotoklubem Svazarmu a pod záštitou okresního výboru KSČ, okresního národního výboru a městského národního výboru uspořádalo Generální ředitelství československých automobilových závodů u příležitosti mezinárodní automobilové soutěže Rallye Vltava ve dnech 2. až 4. července v městských sadech v Klatovech výstavu automobilů, motocyklů a příslušenství. V krásném prostřední a za - na letošní zmoklé léto - mimořádně příznivého počasí, se stala výstava komplexní přehlídkou výrobků většiny podniků sdružených v trustu ČAZ, konkrétně výrobků AZNP Mladá Boleslav a pobočných závodů Vrchlabí a Kvasiny, Tatra n. p. Kopřivnice, Avia Praha, Praga Praha, Brandýské strojírny a slévárny, Orličan Choceň, ČZM Strakonice, Jawa Týnec n. Sázavou, Eska Cheb, Velamos Sobotín, Motor Č. Budějovice, Jiskra Tábor, Autopal Nový Jičín, Autobrzdy Jablonec, Motorpal Jihlava, Desta Děčín, Mototechna Praha a ÚVMV Praha.

Některé z exponátů měly dokonce v Klatovech spoji výstavní premiéru. Z hlediska praktického zájmu návštěvníků to byl především vůz Š 110 L model 1972, jehož výroba začne zhruba v září letošního roku (na štítku byl vůz označen jako model Š 110 LS).

Dalším vozidlem, které mělo v Klatovech výstavní premiéru, byla vývojová studie sportovního kupé Š 110, výtvor AZNP závod Kvasiny, jako důstojný protějšek vozu Škoda GT 1100 z ÚVMV Praha.

Třetím exponátem, který měl v Klatovech svoji výstavní premiéru, byl prototyp vozu Tatra 613, který v budoucnu vystřídá dosavadní model 603.